Informacje o klubie
Historia Klubu
W 2003 roku w Grodzisku Mazowieckim zebrało się kilka osób zainteresowanych sportem zaprzęgowym i wtedy grupa ta postanowiła założyć swój własny klub. Powstała sekcja psich zaprzęgów przy GKK Opty Mazowsze. Z upływem czasu pojawiało się coraz więcej zapaleńców zainteresowanych tym fascynującym sportem. Grono klubowiczów powiększało się.
Po 3 latach działalności postanowiliśmy usamodzielnić naszą sekcję sportową i w grudniu 2005 r. powołaliśmy do życia niezależny klub, który otrzymał nazwę: Klub Sportu Psich Zaprzęgów „Grey".

W dniu dzisiejszym do klubu należy spora liczba zawodników, zarówno seniorów jak i juniorów. W barwach Greya startuje również zawodnik ze Słowacji. Większość członków to czynni zawodnicy reprezentujący klub i Polskę również na zawodach międzynarodowych. Mamy także kilku uprawnionych, wysokiej klasy sędziów i instruktorów sportu zaprzęgowego. Nasi zawodnicy startują z powodzeniem we wszystkich dyscyplinach jakie rozgrywane są na wyścigach. Większość ściga się w klasach psów mieszanych lecz są wśród Greyowców również maszerzy startujący z psami rasowymi (SH, Samoyed, AM).

Od momentu powstania klub Grey zajmuje czołowe miejsca w wielu konkurencjach, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jaki i grupowej. W skład naszej kadry wchodzą mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharu Polski i kilku zawodników stanowiących europejską i światową czołówkę tego sportu, m.in. medaliści mistrzostw świata, Eurocanicrossu, zdobywcy czołowych miejsc w pucharze świata i Europy. Z każdym sezonem powiększa się nasze grono zarówno ludzkie jak i psie, dzięki czemu możemy wciąż utrzymywać wysoką formę.

Listę i informacje o członkach naszego klubu możecie znaleźć w dziale Zawodnicy.


Agencja Interaktywna Cyberstudio
Psy