Aktualności
Jakuszyce "Na Pograniczu" 29-30.12.2007, Puchar Polski, ESDRA Europa Cup, Eurocup WSA
W ostatni weekend 2007 roku, na jakuszyckich trasach ścigało się ok. 140 załóg zaprzęgowych z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Słoweni i Węgier. Rozegrane zostały trzy Puchary: Polski, ESDRA Europa Cup i Eurocup WSA. Zarówno klasy rasowe i nierasowe zostały bardzo silnie obsadzone. W skijoringu wystartowało łącznie we wszystkich klasach 26 narciarzy ze swoimi psami.

Z zawodników klubu Grey wystartowali: Maciej Wodziński klasa A0 (3 miejsce), Michał Świderski klasa C0 (3 miejsce), Grzegorz Liszka klasa D0 (2 miejsce), Mateusz Brzank klasa B0 (12 miejsce), Joanna Błach klasa D0 LZ (1 miejsce) uzyskując najlepszy czas w Lidze Zaprzęgowej oraz klasa D1 LZ (1 miejsce), Paweł Zieliński klasa C0 LZ (1 miejsce). Wszystkim jak zawsze gratulujemy udanych i ukończonych startów. Zarówno tym, którzy już na saniach startowali jak i tym którzy pierwszy raz oraz tym, którzy pierwszy raz w barwach klubu Grey.

Za współpracę przy organizacji zawodów dziękujemy klubom Travois i Cze-mi. Ich pomoc i zaangażowanie było ogromne i nie do przecenienia. Jagodzie i Emilii Waśkowskim za pracę i kierowanie biurem zawodów. Heniowi Kłosce za sprawne zawiadywanie funkcyjnymi i samym funkcyjnym za wielogodzinne marźnięcie na punktach. Staszkowi i Marcinowi Nowakom za obsługę nagłośnienia. Mirkowi Piecko za wszelkie prace przy obsłudze zawodów. I wszystkim, których tu nie wymieniłam a pomagali przy noszeniu, wyznaczaniu, przenoszeniu, wypychaniu aut :) kontroli zaprzęgów na mecie, tłumaczeniem na języki obce i przy wszelkich pracach związanych z przygotowaniem i obsługą zawodów.
Dziękujemy naszym sędziom i sędzinom Bernardowi Keusemanowi, Grażynie Ekwińskiej i Oli Piecko, za ciężką pracę, pomimo doskwierającego mrozu i kontuzji fizycznych.
Naszemu speakerowi Radkowi Ekwińskiemu, który zawsze miał coś do powiedzenia :)
No i Markowi Zielińskiemu (DataSport), który jak zwykle świetnie prowadził pomiar czasu.
Jackowi Włodarczykowi za okiełznanie listy startujących Niemców oraz jego klubowiczom Christianowi Peli i Markowi Wójcikowi za "twarde rządy" na stake-oucie i pomocy przy wyznaczaniu tras.

WYNIKI

Zdjęcia Dzień 1 Dzień 2Agencja Interaktywna Cyberstudio
Psy