Aktualności
Otwarte Mistrzostwa Polski MUSHER CUP 2008, Jakuszyce 8-10.02.2008
Jakuszyckie trasy, ponownie gościły w tym sezonie liczne grono maszerów i ich futrzastych towarzyszy. Ten jeden z nielicznych na tą chwilę w Polsce zakątków, gdzie miłośnicy śniegu mogą jeszcze korzystać z jego dobrodziejstw, przyciągnął dużą rzeszę maszerów polskich i zagranicznych – Niemców, Czechów, Słowaków i Słoweńców. Rywalizacja w czasie Otwartych Mistrzostwach Polski Sprint & Mid, zaliczanych również do Pucharu Europy ESDRA (European Sled Dog Racing Association) trwała trzy dni. Z grodziskich zawodników Klubu Sportu Psich Zaprzęgów Grey startowali: Beta Pawłowska, Michał Świderski i Piotr Rakoski.

Beata Pawłowska prowadziła zaprzęg w klasie D0 – czyli 2 psy. Zajęła 2 miejsce, tuż za Anią Bajer, zdobywając tytuł I Vice Mistrzyni Polski w klasie D0.

Michał Świderski, start w klasie C0 - zaprzęg 4 psy. Zajął po zaciętej rywalizacji drugie miejsce i zdobył tytuł I Vice Mistrza Polski w swojej klasie.

Piotr Rakoski, nasz junior, startował wspólnie z seniorami w klasie skijoring. Był najmłodszym zawodnikiem startującym w tej trudnej konkurencji. Rywalizując z bardzo dobrymi zawodnikami, często byłymi zawodnikami biegowymi i biatlonistami wywalczył z psem Larą 2 miejsce wśród polskich zawodników i także uzyskał tytuł I Vice Mistrza Polski.

Macieja Wodziński, który startował na dystansie midowym (około 40 km) i w klasie MID 4-6 psów zdobył tytuł Mistrza Polski.

Na ceremonii medalowej obecni byli Burmistrz Szklarskiej Poręby, Pan Arkadiusz Wichniak i Starosta Powiatu Jeleniogórskiego, Pan Jacek Władyga. Tutejszy samorząd bardzo wspiera sport psich zaprzęgów i zawsze jest pomocny przy organizacji imprez wiedząc, że to znakomity sposób na promocję regionu. Duża liczba turystów przyjeżdża tu również po to, aby móc podziwiać wspaniałe psy i sportową rywalizację maszerów.
WYNIKI


Kalina Stawnicka

Wspólne zdjęcie razem z Burmistrzem Szklarskiej Poręby, Arkadiuszem Wichniakiem, fot. Kalina StawnickaAgencja Interaktywna Cyberstudio
Psy