Aktualności
Mistrzostwa Europy ECF w Bikejoringu i Canicrossie Děčín 11-12.10.2008 Czechy
Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy ECF, Eurocanicross 2008 był czeski Děčín. Podnóże decińskiego zamku zostało na kilka dni opanowane przez setki miłośników szybkiej jazdy na rowerze za psem (bikejoring) i biegaczy wspomaganych przez psa (canicross). Obie te dyscypliny są najprostszą i najbardziej dostępną dla każdego formą sportu zaprzęgowego. Nie trzeba mieć gromady czystej krwi psów ras północnych, wystarczy każdy zdrowy pies z zapałem do biegania. Na mistrzostwach startowały rozmaite rasy. Od typowych Siberian Husky, mixów zwanych Greysterami do takich przedstawicieli ras jak spaniele, border coli, setery, charty, owczarki niemieckie, amstafy i po prostu kundelki.
Nasz klub reprezentowało sześciu zawodników.
W klasie Bikejoring Men Senior najlepiej wypadł  Michał Świderski zajmując czwarte miejsce. W tej samej klasie startował także Adam Koszela, zajmując 19 miejsce.
W Bikejoring Men Masters I Grzegorz Liszka zajął 6 miejsce. Choć były szanse na medal, ale niekorzystny splot wypadków z pierwszego dnia i pomimo drugiego czasu przejazdu w swojej klasie w dniu drugim zawodów, nie pozwoliły na odrobienie straty z soboty.
W klasie Bikejoring Men Junior nie zawiódł Piotr Rakoski, po raz drugi z rzędu zdobywając tytuł Mistrza Europy Juniorów. Był to ostatni start siedemnastoletniego Piotra w klasie juniorskiej, pod koniec listopada na Mistrzostwach Europy ESDRA w Rastede wystartuje wraz z seniorami.
Beata Pawłowska, startująca w klasie Bikejoring Women Senior zajęła piąte miejsce, a Ela Wydrowska 12 miejsce.
Beata startowała także w klasie SC1 gdzie zajęła czwarte miejsce.
Gratulujemy i liczymy na więcej w Rastede.