Aktualności
Zawody w Minikowie 17-18.10.2009

Jesienny sezon zaprzęgowy już rozpoczęty. Po zawodach w Rembertowie i Zdunowicach przyszedł czas na doMinikowo :)

17-18 października w tej gościnnej miejscowości rozegrane zostały zawody organizowane przez Sforę Nakielską.

Z naszego klubu wystartowali: Asia Wiśniewska (BJ, SC2), Ela Wydrowska (BJ), Michał Świderski (BJ,SC2), Adam Koszela (BJ, SC2) i debiutująca Kalina Stawnicka (BJ) oraz dzieci Malwina Mroczkowska, Martyna Paczyńśka, Cypis Świderski i Oliwer Paczyński.

Dziewczyny startujące w bikejoringu zajęły 4 (Ela) i 5 (Asia) miejsca. Adaś po bardzo wyrównanej walce z Michałem po dwóch dniach przegrał z nim w łącznym czasie o 0,05 sek! Zajęli kolejno 2 i 3 miejsca.

Asia Startująca w klasie SC2 po 1 dniu zajmowała 3 miejsce przed Michałem. Niestety drugiego dnia zaliczyła lot z hulajnogi niczym na rodeo. Sprzęt niestety nie nadawał się do dalszej jazdy i musiała wycofać się z wyścigu. Ostatecznie Michał w tej klasie zajął 3 miejsce.

Swój debiut miała Kalina Stawnicka startująca w klasie BJK w Lidze Zaprzęgowej. Udało jej się we wspólnym wysiłku z Bomberkiem zająć 1 miejsce.

Nasze dzieci startujące w Pucharze Samojeda w zasadzie zdominowały ten wyścig :) W klasie Dzieci Młodsze startowali: Martynka Paczyńska – zajęła 5 miejsce, Cypis Świderski – 4 miejsce i Malwinka Mroczkowska, która pięknie wskoczyła na podium zajmując 3 miejsce.
W Dzieciach Starszych reprezentował nas Oliwer Paczyński, który wybiegał 1 miejsce.
Dzieciom ogromnie gratulujemy!!!

No i na koniec rozegrane zostały jak zawsze pasjonujące sztafety mieszane (SC1, BJ, SC2). Nasza sztafeta startująca jako GREY/Niezrzeszony składała się z Łukasza Paczyńskiego (SC1), Adama Koszeli (BJ) i Michała Świderskiego (SC2). Łukasz bardzo ładnie rozprowadził nasza sztafetę dając nam sporą przewagę a panowie dalej nie pozwolili tej przewagi zniwelować a nawet powiększyli ją. Zajęliśmy w sztafetach 1 miejsce. Druga była sztafeta klubu Amberdog, trzecia – Sfory Nakielskiej.

Wspomnieć należy również, że Puchar Najładniejszej Maszerki przypadł tym razem .... Eliii Wydrowskiej!!!