Aktualności
Mistrzostwa Czech, Hornik - Tri Studne 31.10. – 01.11.2009
Już drugi rok z rzędu dzięki współpracy polskiego i czeskiego związku zaprzęgowego udało się zorganizować zagraniczną edycję Pucharu Polski.

Gościliśmy na Mistrzostwach Czech które odbyły się w miejscowości Tri Studne na terenie hotelu Hornik. Zawody na Horniku mają swoją specyfikę, wszystko odbywa się w jednym miejscu. Na terenie hotelu są noclegi, parking, start, meta. Od piątku do niedzieli nie trzeba się nigdzie ruszać. Jest czas na integrację zarówno wewnątrz naszej skromnej, ale bojowo nastawionej reprezentacji jak i na tą międzynarodową. Stała jest co roku trasa o długości około 5300 metrów. Stała ale atrakcyjna. Nie zabrakło na niej ani zjazdów, ani podjazdów, są długie proste i szybkie zakręty.

W sobotę na Musher Meetingu odbyła się dyskusja między zwolennikami i przeciwnikami startu na dochodzenie. Burzliwe obrady zakończyło głosowanie w którym języczkiem u wagi okazali się nasi reprezentanci jak jeden mąż opowiadający się za Gundersenem.

Mistrzostwa Czech to jak zawsze niewielka ilość klas, ale silna obsada większości z nich. Polacy pokazali się z dobrej strony. Na pudle stanęli: Michał Świderski - 2 miejsce BJM, Łukasz Paczyński - 2 miejsce C1, Grzegorz Hachoł - 3 miejsce SC2. Blisko podium byli też Łukasz Paczyński który po pasjonującym pojedynku o brąz zajął 4 miejsce w SC1 oraz Kalina Stawnicka piąta w BJW.

Michał Świderski

WYNIKI

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW


Agencja Interaktywna Cyberstudio
Psy